Main Menu

Ankieta

Czy protestujesz przeciwko budowie drogi do strefy Dworzysko przez osiedle Baranówka?

Tak
(1)
Nie
(0)
1 pozostałe głosy

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera!Statystyki

Odsłon artykułów:
69883

Polub nas na facebooku!

Szczegóły dotyczące projektowanej obwodnicy

OBWODNICA I DOJAZD DO STREFY MIAŁY BYĆ OD STRONY E4,

S19 i TORÓW !!!!!!


W 2009 roku miasto uchwaliło plan zagospodarowania "Rzeszów Dworzysko" nr 156/11/2007, w którym
wskazano dojazd do Strefy Przemysłowej od krajowej 4 i ulicy Ceramicznej przez pola koło torów. Przez 3 lata urzędnicy tam nic nie zrobili, a teraz chcą 4 - pasmową obwodnicę do strefy przemysłowej puścić zaraz pod oknami kilkunastu BLOKÓW i wielu domów na Baranówce IV!!!

NIGDY NIE BYŁO W ŻADNYCH ZATWIERDZONYCH PLANACH ZAGOSPODAROWANIA DROGI DLA TIRÓW DO STREFY PRZEMYSŁOWEJ POD BLOKAMI.

 

 

Pas drogowy ma mieć ponad 50 metrów szerokości, a średnica projektowanego ronda wynosi ponad 60 metrów. Urzędnicy MOCNO MIJAJĄ SIĘ Z PRAWDĄ mówiąc, że ta droga była projektowana od lat 80-tych. NIE BYŁA, bo strefę uchwalili w 2009 roku, czyli 2 lata temu!!! Proszę zapoznać się z paragrafem 6 uchwały Rady Miasta z dnia 29.09.2009 nr LX/1027/2009 skąd miał być dojazd do strefy: http://bip.erzeszow.pl/rada-miasta-rzeszowa/vkadencja-rady-miasta/sesje-v-kadencji-rady-miasta/2009/lx-sesja-29-wrzesnia-2009-r/2597,uchwala-nrlx10272009.htmlhttp://bip.erzeszow.pl/rada-miasta-rzeszowa/vkadencja-rady-miasta/sesje-v-kadencji-rady-miasta/2009/lx-sesja-29-wrzesnia-2009-r/2597,uchwala-nrlx10272009.html

• NA MAPIE Z 2010 NIE MA OBWODNICY POD BLOKAMI!!!!! 22 czerwca 2010 roku miasto przystąpiło do sporządzenia planu zagospodarowania nr 196/8/2010 na osiedlu Baranówka i Andersa, który ma obejmować rejon Okulickiego, Osmeckiego, MIłocińskiej, Kolbego i Krakowskiej. W uchwale LXXVII/1330/2010 napisali, że celem tego planu jest „przeznaczenie tego terenu pod budownictwo mieszkaniowe wielorodzinne oraz jednorodzinne ….”. NIE MA ANI JEDNEGO SŁOWA O OBWODNICY DO STREFY PRZEMYSŁOWEJ!!! W tej uchwale z 2010 roku jest mapka, na której też 

NIE NARYSOWANO ŻADNEJ OBWODNICY ANI DOJAZDU DO STREFY. Wydaje się, że urzędnicy EWIDENTNIE MATACZĄ I UKRYWAJĄ PRZED LUDŹMI TO, CO ZAMIERZAJĄ!!!! Dla potwierdzenia proszę zajrzeć na poniższy dokument i mapkę: http://bip.erzeszow.pl/rada-miasta-rzeszowa/v-kadencja-rady-miasta/sesje-v-kadencji-radymiasta/2010/lxxvii-sesja-22-czerwca-2010-r/8892,uchwala-nr-lxxvii13302010.htmlhttp://bip.erzeszow.pl/rada-miasta-rzeszowa/v-kadencja-rady-miasta/sesje-v-kadencji-radymiasta/2010/lxxvii-sesja-22-czerwca-2010-r/8892,uchwala-nr-lxxvii13302010.html

OBWODNICA jak nazwa wskazuje powinna być drogą obwodową na zewnątrz miasta a nie po środku osiedla! 

Najbardziej dziwi fakt, że 2 lata temu miasto bardzo sensownie zaplanowało siec dróg w tym rejonie po polach wzdłuż torów kolejowych od Warszawskiej w stronę S19, a teraz z niezrozumiałych powodów zmienia w sposób szkodliwy dla tysięcy mieszkańców bez żadnego logicznego uzasadnienia, dodatkowo ignorując tych mieszkańców, którzy się podpisali pod protestem. Już chyba dawno w Rzeszowie nie było tak dużego protestu społecznego i tylu podpisów, a Pan Prezydent nawet nie raczył się ustosunkować w mediach tylko wysyła jakiś niezbyt rozeznanych w sprawie urzędników, którzy sądząc po ich pomysłach chyba nigdy w tym rejonie miasta nie byli. 

 

Nie rozumiemy też dlaczego urzędnicy tak usilnie dążą do bezpowrotnego zdewastowania tej części Rzeszowa - w czym mieszkańcy tych osiedli im zawinili że tak mocno działają na ich szkodę. Dodatkowo czy Miłocin przyłączali po to, żeby teraz zniszczyć jeden z ostatnich takich zakątków w Rzeszowie?

Dochodzą sygnały, że droga została przeniesiona pomiędzy bloki spod torów, dlatego że tam swoją posiadłość ma prominentny działacz partyjny z tego samego obozu co włodarz miasta – do potwierdzenia i ustalenia kto i poprzez kogo jeszcze mógł na te decyzje nieformalnie wpływać!!!

Rady osiedli Baranówka i Miłocin raczej nie działają dobrze na rzecz mieszkańców (a w szczególności ich przewodniczący i trzeba będzie coś z tym zrobić) – udają że nie ma sprawy podają nierzetelne informacje nie angażują się w sprawy mieszkańców, nie informowali ludzi! Na pewno dotychczas nie pomogli!! Jeśli by dobrze sprawowali swoje funkcje to ten protest trwałby od roku!!! Mam nadzieję, że w przyszłości uda się wyłonić lepszych reprezentantów!

mapka k m
NIE DAMY SIĘ I ZWYCIĘZYMY. NA PEWNO ZAPAMIĘTAMY, KTO DZIAŁA WBREW MIESZKAŃCOM A KTO DZIAŁA DLA DOBRA NASZYCH OSIEDLI!!!

 Free web hostingWeb hosting
ShoppingASEhandelASErhvervIndexDKServiceIndexDK